Festival Svetla 2015

Mesto Banská Bystrica, občianske združenie Kultúrne Slovensko, reklamná agentúra Of course s.r.o., Akadémia umení a Slovenská astronomická spoločnosť organizujú 11.-12. decembra 2015 jedinečné multižánrové podujatie FESTIVAL SVETLA 2015 pod názvom SVETLO A TIEŇ V UMENÍ A VEDE.

Kredit: Festival svetla 2015

Toto podujatie reprezentujúce Slovenskú republiku bude zaradené do zoznamu Event programme na stránke OSN http://www.light2015.org/ a na oficiálnych web stránkach všetkých partnerov festivalu viac.

 

Do aktivít  Medzinárodného roku svetla chceme prispieť týmto kultúrno-zábavným  a edukačným, multižánrovým podujatím. Chceme inšpirovať, vzdelávať a zabávať verejnosť. Prepojiť svetlom a umením nielen „svetelných fanúšikov“ z radov verejnosti, ale aj umeleckú a vedeckú odbornú verejnosť. V neposlednom rade chceme v predvianočnom čase rozžiariť Banskú Bystricu úplne inak, ako sme na to boli zvyknutí z rokov minulých. Náš projekt spája v sebe nielen viaceré druhy umenia, ale poskytne umelcom aj možnosť inšpirácie v netradičných priestoroch, netradičným spôsobom a verejnosti, divákom, návštevníkom skutočne netradičné zážitky.